Захищена пошта
- Накладення ЕЦП
- Зчитування ЕЦП
- Шифрування листів
Магазин ІВК
- Вікно замовлень і покупок сервісів ІВК
- Історія замовлень
- Електронна комерція
ЗвітОператор
Звітність в режимі єдиного вікна
- Формування звітів
- Зберігання звітів
- Відправка звітів в держ. органи
Intranet
Система управління підприємством
- Зручний доступ до корпоративних даних
- Координація роботи персоналу
- Гнучкий рівень взаємодії

Электронные ключи, электронная цифровая подпись, ЭЦП - АЦСК ИВК

Акредитований центр
сертифікації ключів «ІВК»

  • Контакти наших представництв








Сучасний електронний документообіг і ЕЦП

УДК 004.428.4

Сучасний електронний документообіг і ЕЦП

Нагієва А.Р. студ. гр. РПР -31
Богдан Д.І. к.т.н. доц. каф. ДМ і ТММ ХНАДУ
Шарапата А.С. к.т.н. доц. каф. ДМ і ТММ ХНАДУ


З січня 2004 року набрав чинності прийнятий Верховною Радою України закон «Про електронний цифровий підпис», в якому чітко визначені поняття, сфери застосування та юридична сила електронного цифрового підпису.

Цей закон прирівнює за юридичною силою електронні документи, підписані ЕЦП, і документи з власноручним підписом або печаткою, а також створює правову основу для застосування ЕЦП і здійснення юридично значущих дій у процесі електронного документообігу.

Введення ЕДО істотно скорочує обсяги паперової бухгалтерської документації, економить час співробітників і витрати підприємства, пов'язані з укладенням договорів, оформленням платіжних документів, а також їх пересилку.

Використання ЕЦП істотно прискорює проведення численних операцій, виключає необхідність додаткових зустрічей і багатогодинних узгоджень.

Існуючі на ринку рішення щодо впровадження ЕЦП зазвичай мають вузьку бухгалтерську спрямованість, і часто їх використання є не зовсім зручним, простим і зрозумілим. Системи ж корпоративного документообігу відлякують великою вартістю. Наші фахівці спробували впровадити загальнодержавний стандарт у звичну всім і зручну офісну середовище від Microsoft.

У цьому звіті описана інтеграція електронного цифрового підпису на підставі розширеного протоколу X.509, прийнятого в нашій країні, в офісний додаток Microsoft Office Word 2007.

Об'єктом інтеграції в нашому випадку був набір криптобібліотеки отриманий командою розробників від ПрАТ «ІВК» - Провідного провайдера електронної цифрового підпису в Україні.

Впровадження здійснювалося з використанням Visual Studio Tool for Office run - time . Цей механізм дозволяє на таких зручних і добре документованих мовах програмування як C + + і С # створити і інтегрувати надбудову для офісного додатка . При цьому рішення може використовувати різні ресурси , сторонніх розробок , готовою COM модель Office Word , готові документовані коди . Net Framework для реалізації поставлених завдань.

У першу чергу ставилося завдання підписання документа із середовища Microsoft Word без використання сторонніх програм. Особлива увага приділялася візуалізації процесу підписання та ергономічності цієї процедури. Увага цих питань було приділено з причини великої складності і заплутаності представлених на ринку готових рішень.

Малюнок 1 - Зовнішній вигляд і функціонал надбудови для цифрового підпису.

На наведеному малюнку представлений інтерфейс надбудови дозволяє наносити ЕЦП на документ. Користувач прямо з середовища Microsoft Word отримує можливість підписати документ або перевірити підпис вже підписаного кимось документа. Відзначимо також, що при нанесенні на документ ЕЦП чітко фіксується мітка часу підписання, що в свою чергу полегшує дозвіл спірних ситуацій пов'язаних з авторством і достовірністю. На панелі справа відображається інформація про носія ключової інформації, який підключений в даний момент до робочої станції. після введення пароля і аутентифікації користувача можна бачити інформацію про підписанти: прізвище ім'я по батькові, код ДРФО, а також номер сертифіката користувача. Підкреслимо що при підписанні документа, у вказаному місці, відбувається вставка Факсиміле користувача. При наведенні курсора миші на цей об'єкт відображається інформація, яка вказує на підписувача, а саме ПІБ, код ДРФО, код ЕДРПО і т.д.

Представлена розробка, на даний момент, знаходиться на етапі дослідної експлуатації, в перебігу декількох місяців планується офіційний реліз. 14 березня 2014 було отримано експертний висновок Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації на дану розробку в складі програмного комплексу «ІВК Користувач. Захист файлів».